MTÜ Peeteli kiriku
sotsiaalkeskus

AJALUGU

"Ära karda, sest mina olen sinuga; ära vaata ümber, sest mina olen su Jumal: ma teen su tugevaks, ma aitan sind, ma toetan sind oma õiguse parema käega!"

Peeteli kiriku lugu

Peeteli kirik valmis 1938. aastal. Ehituse eestvedajaks oli baltisaksa kirikuõpetaja Roderich Bidder, kes teenis kogudust aastatel 1929-1939.

1938

Lastega kohtumine ja tänavatöö

Laste aitamine sai alguse 1997. aasta alguses ühel talveööl, kui Põhja-Tallinnas, Kopli liinidel kohtuti 9 vanemliku hoolitsuseta lapsega.

1997

Tänavalaste päevakeskus

Septembri alguses alustasid viis koguduse liikmete sõpra koos ühe kiriku lähedal elanud töötu mehega ning kahe vanglast vabanenud
töötu mehega kiriku teisel korrusel endises õpetaja korteris remonti.

1998

Suvelaager Saaremaal

1998. aasta kevadel hakkasime otsima kohta, kus saaks suvel lastele laagri korraldada. Kui olukord tundus juba päris lootusetuna, juhatas Jumal meid kokku Orissaare lähedal asuva Tumala mõisa eest vastutavate inimestega.

1998

Kiriku akende avamine

Kohe laagrist tagasi tulles, alustasid poisid kiriku kinnimüüritud akende avamist. Tööriistadeks olid kangid, suured haamrid, kirkad ja labidad.

1998

Lastekodu avamine

1998 aasta sügisel tegid koguduse õpetaja koos koguduse juhatuse ning laste toetajatega otsuse, et ainuke võimalus lapsi aidata on pakkuda neile elamisvõimalust Peetelis.

1999

Päevakeskuse ja turvakodu uute ruumide avamine

Tänavalaste päevakeskuse töö kandus põhiliselt kiriku peaukse ees olevasse koridori, kus lapsed said sooja toitu ja kuhu ehitati duširuum ja wc, et lastel oleks võimalus ennast pesta.

2001