MTÜ Peeteli kiriku
sotsiaalkeskus

AJALUGU

"Ära karda, sest mina olen sinuga; ära vaata ümber, sest mina olen su Jumal: ma teen su tugevaks, ma aitan sind, ma toetan sind oma õiguse parema käega!"

Tänavalaste päevakeskus

Kui 1997 a suvi hakkas läbi saama tegi koguduse õpetaja Avo Üprus ettepaneku võtta kasutusele kiriku teisel korrusel asuv tühjana seisev õpetaja korter ja remontida seal mõned ruumid, et oleks koht, kus saaks pakkuda lastele külmade ilmade saabudes süüa ja võimalust tulla ennast soojendama. 

Septembri alguses alustasid viis koguduseliikmete sõpra koos ühe kiriku lähedal elanud töötu mehega ning kahe vanglast vabanenud töötu mehega kiriku teisel korrusel endises õpetaja korteris remonti.  

Töö abivajavate lastega jätkus samal ajal tänaval. Mehed tegid nii käte, kui ka südamega head tööd ja nelja kuuga remonditi põhjalikult köök ja kolm tuba ning 23. detsembril 1997. a avas uksed tänavalaste päevakeskus. Kogu ettevõtmine sai teoks eraannetajate toel. Sellele algatusele ja sellest võrsuvale, andis õnnistuse tollane EELK Konsistooriumi assessor ja hilisem EELK peapiiskop Andres Põder. 

Olime saanud usaldusliku kontakti rohkem kui 20 lapsega. 1998. aastal oli päevakeskus avatud 5 päeva nädalas ja siit sai sooja toitu, puhtaid riideid ja ravimeid. Päeval oli võimalik soojas toas olla, kuid ööseks läksid vabatahtlikud oma koju ja lapsed tagasi Kopli Liinidele. Algus ei olnud kerge, tundsime puudust toiduainetest, duširuumist ja pesumasinast. 

Kuid Jumala head inglid saatsid meile sõpru, kes uksest sisse tulid ja küsisid, et kas teil on abi tarvis.