MTÜ Peeteli kiriku
sotsiaalkeskus

Töö- ja seikluskasvatus ning laagrid

Läbi aastate on üheks oluliseks vahendiks laste aitamisel olnud töö- ja seikluskasvatus, mis on hea võimalus silmaringi laiendamiseks ja samal ajal uute oskuste õppimiseks.

Alates 2002. aastast korraldame Saaremaal sotsiaalkeskusest toetust saavatele lastele kevad-, suve- ja sügislaagreid. Lisaks aktiivsele vaba aja veetmisele aitavad lapsed laagrites kaasa toidu valmistamisel, küttepuude tegemisel, muruniitmisel, majapidamistöödel, lihtsamate ehitustööde tegemisel ning teiste igapäevaste toimetuste juures. Õpetame lastele meid ümbritsevast keskkonnast hoolimist ja väärtustame jäätmete liigiti sorteerimist, tehes seda nii sotsiaalkeskuses kui ka Saaremaa laagris. Korraldame lastele kanuu-, kajaki-, jalgratta- ja metsamatku. Meil on väga hea meel näha lapsi, kes ei ole alguses loodusesse minekust huvitatud, kuid pärast paaril matkal käimist küsivad, et millal järgmine matk või laager tuleb. 

Lapsed on abiks sotsiaalkeskuse territooriumi korrashoidmisel. Kiriku tagahoovis on lastel oma lillepeenar, kasvuhoone ja väike maalapp, kus nad saavad aianduses kätt proovida ning saagi valmides kogeda kui hästi maitseb enda kasvatatud toit. Oma aiamaa on lastel ka Saaremaa laagris.

"Sinu sõna on mu jalale lambiks ja valguseks mu teerajal."