MTÜ Peeteli kiriku
sotsiaalkeskus

Zarina Zandfelds

Mida tähendab minu jaoks Peeteli?

Minu nimi on Zarina Zandfelds ja ma olen praegu 30-aastane. Esimest korda kohtusin Peeteli meeskonnaga, kellest sai minu perekond paljudeks aastateks, kui olin 10-aastane. Kahjuks võib olla nii, et lapsed elavad peredes, kus on majanduslikult rasked olud. 

Lapsed, eriti teismelised, võivad tunda end armastuseta, üksildasena ja nii, nagu oleksid nad maailmas üksi. Kõike seda kogesin ka mina, kui olin 10-aastane. Nii ka kogu meie lasterühm. Me elasime samas naabruskonnas, kõik olid agressiivsed ega lasknud kedagi enda lähedusse, sest nad ei usaldanud inimesi. Aga kogu Peeteli meeskond – töötajad, sõbrad teistest riikidest – näitasid meile, et see maailm vajab meid, et meid võib armastada, et meist võib hoolida, et meie arvamused ja tunded on olulised, et me ei ole tähtsusetud. Peeteli annab sulle võimaluse saada inimeseks, eelkõige saada emotsionaalselt terveks, haritud, õppida keeli, annab palju teadmisi, mida sa selles maailmas vajad, et saada edukaks inimeseks. Mida tähendab Peeteli minu jaoks? Sellest majast on saanud minu lootus edukaks tulevikuks, see on koht, mis näitab, et elu võib olla teistsugune. Et sul on oma elus valikuvõimalus, kes sa oled, kelleks sa saad! Peeteli annab sulle lihtsalt võimaluse. See on see kodu, see perekond, mis tõesti hoolib iga lapse tulevikust.

Minu ja kogu meie pere nimel avaldan tänu Peetelile ja kõigile mu välismaa sõpradele, nii materiaalse abi eest, aga ka selle eest, mis on saanud minu elus kõige tähtsamaks. Selle eest, et minust sai edukas naine, terve ja hea inimene. Ma tänan Jumalat, et ta on Peeteli käe läbi päästnud lapsi ja inimesi. Avage oma süda Peeteli perele ja te tunnete armastust. Usun, et iga laps, teismeline teeb õige valiku. Selle toetusega jõuate te kõikidesse kõrgustesse ja mõistate, kuidas Jumal teid selle perekonna kaudu armastab. See on suurepärane meeskond ja ma mäletan, kuidas nad mind aitasid! Ja ma armastan siiralt igaüht neist, kes on osa sellest suurest perest. Ma mäletan kõike ja olen tänulik! Zarina Zandfelds