MTÜ Peeteli kiriku
sotsiaalkeskus

Roman Sementšuk

Mida tähendab minu jaoks Peeteli?

Tere, ma tahan teile rääkida oma tunnistuse. Minu nimi on Roman Sementšuk, olen 41-aastane, minu elutee ja minu areng inimesena ei olnud kõige lihtsam, lapsepõlvest saati on probleemid olnud meie pere motoks. Mind kasvatas ema üksi. Enamasti jäin omapäi. Ja selle aja hõivas tänav oma reeglite ja seadustega. 90ndate algus oli periood, mil õitses banditism ja paljud noored hakkasid suitsetama, tarvitama narkot, alkoholi ja ka liimi nuusutama. Nad jätsid kooli pooleli ja kogunesid kampadesse. Kopli oli üks neid piirkondi, kus õitses kriminaalne tegevus, mis tõmbas mind ja sidusin oma elu kuritegeliku maailmaga.

Inimesed Peeteli kirikust nägid Kopli linnaosa tänavatel vajadust ja jagasid sageli vaestele toiduabi, selle teenistuse kaudu saime kokku ja nad kutsusid meid Peeteli kirikusse. Meid tuli sinna toona kokku 6-7 inimest. Meile anti süüa, meil oli koht, kus magada ja duši all käia. Paljude jaoks oli see luksus, sest enamik meist elas keldrites. Meile anti ka reeglid: kui tahame kirikusse jääda, peame käima koolis, ei tohi tarvitada alkoholi ja peab hoiduma kuritegevusest. Ja selleks, et meil vabal ajal tegemist oleks, tegelesime kirikuhoone ehitusega ja restaureerimisega. Tegime seda rõõmuga, sest see oli meie jaoks midagi uut.

Ma arvan, et sellest hetkest hakkas Jumal minu elus tegutsema. Selline elu ei kestnud kaua, mu mässumeelne iseloom viis mind taas tänavale, seekord palju tõsisemalt. Sattusin sügavasse sõltuvusse ja selle tulemusena sattusin vangi, kus veetsin kokku 20 aastat. Selle aja jooksul kaotasin oma ema (ema suri, kui ma istusin vanglas).  Jäin üksi, kuid Peeteli kiriku sotsiaalkeskuse inimesed ei pööranud mulle kunagi selga ja uskusid minusse alati. Nende palved ja lootus mängisid minu elus suurt rolli!

Ühel hetkel, mil ma pidin vangis olema, tegi Issand kohtuniku vahendusel nii, et sattusin Jõhvi linna kristlikku rehabilitatsioonikeskusesse “Karsklusselts Uus Põlvkond”, mille direktoriks on Juri Mysnyk, kus minu elu muutus täielikult. Sain usklikuks, sõlmisin veeristimisega lepingu, abiellusin, läbisin taastusravi, lõpetasin piiblikooli ja olen praegu üks keskuse juhtidest. Ma olen juba olnud kaine üle 5 aasta ja leidnud vabaduse Issandas. Minu ja minu pere elu kaudu pääsevad nüüd inimesed, kes olid minusugused. Selles on kogu au Issandale ja kõigile inimestele, kes võtsid osa minu taastumisprotsessist!   Roman Sementšuk